تکنولوژی

iOS 16 امروز در دسترس است

iOS 16 بزرگ‌ترین به‌روزرسانی را برای صفحه قفل، امکان ویرایش و همکاری در پیام‌ها، ابزارهای جدید در Mail، و راه‌های بیشتر برای تعامل با عکس‌ها و ویدیوها با Live Text و Visual Look Up ارائه می‌کند. iOS 16 امروز به عنوان یک به روز رسانی نرم افزار رایگان در دسترس است.

یک صفحه قفل شخصی تر، زیباتر و مفیدتر

صفحه قفل مجدداً طراحی می شود و شخصی سازی عمیق تری ارائه می دهد. اکنون کاربران می توانند یک افکت عمق به عکس صفحه قفل خود اضافه کنند، موضوع عکس را هنرمندانه در مقابل زمان نمایش دهند و حتی می توانند فونت و سبک تایپ را سفارشی کنند. ویجت‌های جدید در صفحه قفل دریافت اطلاعات مفید را در یک نگاه آسان می‌کنند، مانند رویدادهای تقویم آتی، سطح باتری، هشدارها، مناطق زمانی، پیشرفت زنگ فعالیت و موارد دیگر.

گالری جدید Lock Screen دارای طیف وسیعی از گزینه ها است. کاربران می توانند یک عکس پیشنهادی هوشمندانه از کتابخانه شخصی خود انتخاب کنند که در صفحه قفل عالی به نظر می رسد، یا مجموعه ای پویا از عکس ها که در طول روز به هم می خورد. مجموعه های اپل شامل تصاویر نمادین از اپل است. والپیپر پراید و یونیتی; یک تصویر زمینه آب و هوا برای دیدن شرایط آب و هوایی زنده همانطور که در طول روز تغییر می کند. و یک تصویر زمینه نجوم برای نماهایی از زمین، ماه، و منظومه شمسی. کاربران همچنین می‌توانند طرح‌های منحصربه‌فردی را با ایموجی‌ها و ترکیب رنگ‌های مورد علاقه خود ایجاد کنند و با چندین صفحه قفل، کاربران می‌توانند تنها با یک کشیدن انگشت، بین موارد دلخواه خود جابه‌جا شوند.
اعلان‌های بازطراحی‌شده اکنون از پایین به نمایش در می‌آیند تا نمای واضحی از صفحه قفل ارائه دهند و کاربران می‌توانند اعلان‌ها را در یک فهرست گسترده، انباشته یا به‌صورت شمارش مشاهده کنند.

با تمرکز در لحظه بمانید

با iOS 16، تنظیم فوکوس آسان‌تر می‌شود و با اتصال به صفحه قفل قدرتمندتر می‌شود، و به کاربران راهی می‌دهد تا به سادگی به صفحه قفل تعیین‌شده برای فعال کردن فوکوس مربوطه بکشند. با فیلترهای فوکوس، برنامه‌هایی مانند تقویم، ایمیل، پیام‌ها و سافاری می‌توانند فقط محتوای مرتبط با فوکوس کاربر را نمایش دهند و به او کمک کنند تعادل بهتری پیدا کنند.

راه های جدید برای تعامل در پیام ها

به‌روزرسانی‌های «پیام‌ها» ویرایش، لغو ارسال و علامت‌گذاری مکالمات به‌عنوان خوانده‌نشده را ممکن می‌سازد، و اتصال را حتی آسان‌تر می‌کند.1 با iOS 16، کاربران اکنون می‌توانند دوستان و خانواده خود را از طریق پیام‌ها به SharePlay دعوت کنند، و راه دیگری برای لذت بردن از محتوای همگام‌سازی شده ارائه می‌کند. مانند فیلم ها یا آهنگ ها و کنترل های پخش مشترک. علاوه بر این، ویژگی‌های همکاری جدید در پیام‌ها، کار با دیگران را سریع و بدون مشکل می‌سازد. وقتی کاربران اشتراک‌گذاری فایل‌ها را برای همکاری از طریق پیام‌ها انتخاب می‌کنند، همه افراد در یک رشته به‌طور خودکار اضافه می‌شوند، و وقتی شخصی ویرایشی در سند مشترک انجام می‌دهد، به‌روزرسانی‌های فعالیت در بالای رشته ظاهر می‌شوند.

افزایش بهره وری با ابزارهای جدید در ایمیل

اکنون کاربران می‌توانند تحویل ایمیل را قبل از موعد برنامه‌ریزی کنند یا تحویل پیام را قبل از رسیدن به صندوق ورودی گیرنده لغو کنند. کاربران همچنین می‌توانند یادآوری‌هایی را تنظیم کنند تا در تاریخ دیگری با «به من یادآوری کن»، پیشنهادات خودکار را برای پیگیری دریافت کنند. اگر پاسخی دریافت نکردند، در ایمیلی دریافت کنید و زمانی که فراموش کردند گیرنده یا پیوست را در ایمیل اضافه کنند، هشدارهای خودکار دریافت کنید. با بزرگترین به‌روزرسانی برای جستجو در سال‌های اخیر، Mail دارای تکنیک‌های پیشرفته‌تر برای ارائه نتایج جستجوی مرتبط‌تر، دقیق‌تر و کامل‌تر است.

Visual Look Up و بهبود متن زنده

اکنون کاربران می توانند روی موضوع یک تصویر ضربه زده و نگه دارند تا آن را از پس زمینه بلند کرده و در برنامه هایی مانند پیام ها قرار دهند. Visual Look Up همچنین برای شناسایی پرندگان، حشرات، عنکبوت‌ها و مجسمه‌ها گسترش می‌یابد و به کاربران کمک می‌کند تا به سرعت اطلاعات مربوط به اشیاء و صحنه‌های موجود در عکس‌ها را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *